Series: CA
CA0320007PL2

Technical specifications
Specifiche Commutatori a camme
| Series | CA |
|---|---|
| Rated insulation voltage | 690V |
| Thermal rated current | 40A |
| Wiring diagram | 7 |
| Elements n. | 3 |
| Poles | 6 |
| Konb/Handle | PL2 |
| Mounting | Rear panel |
| Use | Industrial Automation |

| Series | CA |
|---|---|
| Rated insulation voltage | 690V |
| Thermal rated current | 40A |
| Wiring diagram | 7 |
| Elements n. | 3 |
| Poles | 6 |
| Konb/Handle | PL2 |
| Mounting | Rear panel |
| Use | Industrial Automation |