Series: CA
CA0160035E3RL6

Technical specifications
Specifiche Commutatori a camme
| Series | CA |
|---|---|
| Rated insulation voltage | 690V |
| Thermal rated current | 20A |
| Wiring diagram | 35 |
| Elements n. | 2 |
| Poles | 3 |
| Konb/Handle | RL6 |
| Mounting | Rear panel |
| Use | Industrial Automation |

| Series | CA |
|---|---|
| Rated insulation voltage | 690V |
| Thermal rated current | 20A |
| Wiring diagram | 35 |
| Elements n. | 2 |
| Poles | 3 |
| Konb/Handle | RL6 |
| Mounting | Rear panel |
| Use | Industrial Automation |